Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Odlot! Mieszkowski: musimy odejść od państw narodowych. Jestem zwolennikiem Rzeczypospolitej Europejskiej

pmb 18:16 19 czerwca 2019
Wikipedia/Tomasz Leśniowski
Jestem zwolennikiem Rzeczypospolitej Europejskiej, czyli odejścia od państw narodowych. Taki kierunek musimy przyjąć – oznajmił poseł PO-KO Krzysztof Mieszkowski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

W rozmowie z dziennikiem Mieszkowski mówił o idei utworzenia "Rzeczypospolitej Europejskiej". Pytany, jak miałby wyglądać taki twór Mieszkowski wskazał, że "ta Republika Europejska miałaby nie tylko wspólną walutę, ale też wspólna armię, jednolitą politykę zagraniczną, prowadzoną przez ministra spraw zagranicznych, w ogóle wspólny rząd oraz prezydenta".
 
– Jesteśmy dziś częścią Unii Europejskiej i bylibyśmy w przyszłości częścią Rzeczypospolitej Europejskiej, tak jak województwo śląskie jest częścią Polski. Ślązacy, dopominający się o uznanie swego języka nie rezygnują z kultury polskiej – mówił Mieszkowski.

Kiedy Mieszkowski został zapytany, czy w Sejmie przeszkadza mu krzyż odparł, że "oczywiście przeszkadza". – Polska jest krajem światopoglądowo neutralnym, co jest zapisane w konstytucji – mówił.

Zobacz także: Mieszkowski "odleciał": Matka Boska może być również na toaletach. Tam wchodzą ludzie, którzy mają problemy

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna/tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze