Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Odbył się Festyn Rodzinny „Vivat Maj, 3 Maj”! ZOBACZ

AS 20:46 3 maja 2019
Festyn "Vivat Maj, 3 Maj" / @kghm_sa
Na Placu Teatralnym w Warszawie odbył się Festyn Rodzinny „Vivat Maj, 3 Maj” z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Festyn odbył się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Zgromadzeni mogli wysłuchać występów artystów. Na scenie wystąpili: Jan Pietrzak, Bartosz Kurowski, Dominika Świątek, Leszek Czajkowski, Ludmiła Małecka, Darek Malejonek, Norbert "Smoła" Smoliński oraz Dziubek Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka.

–  3 maja to wspaniała rocznica, która przypomina, kto uczył Europę demokracji. To my uczyliśmy demokracji, gdy oni się wyrzynali. U nas lał się atrament, gdy w Europie lała się krew. Do nas uciekali Żydzi, by chronić się przed prześladowaniami w Europie. My broniliśmy republiki, gdy imperia budowały państwa autorytarne - mówił redaktor naczelny ''Gazety Polskiej'' Tomasz Sakiewicz - Była próbą jej ratowania. Nie udało się to, bo napadły na nas trzy potęgi, które znalazły wśród Polaków zdrajców, sądzących, że są patriotami. Dzisiaj śpiewamy dlatego, że cieszymy się patriotyzmem. Pieśń łączy patriotów i odstrasza zdrajców. Pieśń odstrasza wrogów. (...) Polska pieśń ma większą siłę niż tylko muzykę. Polska pieśń zawiera nasze serca, nasze dusze, nasze pragnienie niepodległości, naszą wiarę w Polskę - podkreślił.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego. - Rzeczpospolita suwerenna, demokratyczna i solidarna, to ideał wielu pokoleń Polaków. Tak było 228 lat temu, gdy "dla dobra powszechnego ugruntowania wolności, ocalenia ojczyzny i jej granic ogłoszono ustawę rządową 1791 roku". Tak jest i dzisiaj, choć nie mamy wątpliwości, że wprowadzenie konstytucji 3 maja nie mogło przynieść bezpośrednich rezultatów, to przełomowe wydarzenie ukształtowało świadomość naszego narodu. Majowa konstytucja stała się dla kolejnej generacji Polaków symbolem niepodległości, dążenia do budowy nowoczesnego europejskiego państwa odpowiedzialności za ojczyznę -napisał premier Mateusz Morawiecki do uczestników wydarzenia. 

Festyn został zorganizowany przez Fundację Niezależne Media. 

Patroni Medialni: 
- Trójka - Program 3 Polskiego Radia Polskie Radio, 
- TVP2, 
- RDC
- Radio Niepokalanów, 
- Telewizja Republika, 
- Gazeta Polska, 
- Gazeta Polska Codziennie, 
- Niezalezna.pl, 
- miesięcznik „Nowe Państwo”

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze