Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Od 1 marca wszyscy niemieccy obywatele będą mogli wykonać bezpłatne testy na koronawirusa

AM 14:22 16 lutego 2021
Od 1 marca wszyscy niemieccy obywatele będą mogli wykonać bezpłatne testy na koronawirusaFot. PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO
Za niecałe dwa tygodnie (1 marca) rząd naszych zachodnich sąsiadów planuje wprowadzić możliwość bezpłatnych testów dla swoich obywateli. Minister Zdrowia Jens Spahn zadeklarował, że testy antygenowe powinny dostępne w ośrodkach publicznej służby zdrowia, prywatnych gabinetach lekarskich, dentystycznych czy aptekach.

Według planów Spahna bezpłatne szybkie testy powinny być dostępne nie tylko w ośrodkach publicznej służby zdrowia, ale także w prywatnych gabinetach lekarskich, dentystycznych czy aptekach. Koszty testowania ma ponosić rząd federalny.

 - "Obecnie na rynku dostępne są znacznie szybsze testy. Dlatego wszyscy obywatele powinni mieć możliwość bezpłatnego wykonania testów antygenowych przeprowadzanych przez wyszkolony personel" - powiedział Spahn we wtorek w rozmowie z serwisem informacyjnym RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Rozszerzenie krajowej strategii testowania przewiduje również, że testy możliwe do wykonania w domu powinny być dostępne natychmiast po ich oczekiwanej wkrótce akceptacji przez Federalny Instytut ds. Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM). Ministerstwo zdrowia prowadzi już negocjacje z różnymi producentami testów w celu zabezpieczenia odpowiednich ilości na rynek niemiecki.

"Nowe szybkie testy (...) zostaną sprawdzone i zatwierdzone tak szybko, jak to możliwe" - zapewnia Spahn. "Te testy mogą przyczynić się do bezpiecznego życia codziennego, zwłaszcza w szkołach i żłobkach" - podkreślił minister zdrowia.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze