Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oburzające! "Wyborcza": "Włosi to naród osłów. Nie bądźmy jak Włosi". Ambasador Włoch oburzony

AS 8:48 1 kwietnia 2020
"Gazeta Wyborcza" wykazała się kompletnym brakiem taktu. Kompletnie nie bacząc na to, że tysiące Włochów umiera dziennie z powodu koronawirusa, postanowili wyszydzić narów, stwierdzając, że Włochy są narodem osłów

W magazynie "Gazety Wyborczej" "Dużym formacie" pojawił się reportaż o włoskich lekarzach. - Problemem był przeciętny Włoch, jednostka w społeczeństwie. Włosi to naród osłów. Nie chcieliśmy słuchać wyjących syren, to teraz mamy pandemię - stwierdził jeden z bohaterów tekstów.  

Samo to nie byłoby kontrowersyjne, ponieważ to wypowiedź, natomiast "Wyborcza" postanowiła ten cytat do swojego newsletta i tak dumnie reklamowała swój tekst hasłem "Włosi to naród osłów. Nie bądźmy jak Włosi”.

– To okropne przeczytać taką potworność, podczas gdy umiera tysiące Włochów a nasi lekarze walczą bohatersko, ryzykując przy tym własne życie. Wstydźcie się za tę obrazę wymierzoną w naród włoski — napisał na Facebooku Aldo Amati, ambasador Włoch w Polsce.

– Sz. P. Ambasadorze Włoch e smutkiem i niedowierzaniem przeczytałem ten wpis. Takie słowa nigdy nie powinny paść. Niestety nie wszyscy deklarujący wartości Unii Europejskiej, realizują je w życiu codziennym. W tym trudnym czasie zapewniam Pana o naszym szacunku dla dzielnego Narodu włoskiego - zapewnił na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. 

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze