Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Obchody 12. rocznicy śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego

sk 14:12 8 lutego 2016
Legitymacja wojskowa płk. Ryszarda KuklińskiegoWIKIPEDIA/ DOMENA PUBLICZNA
Minister Anna Maria Anders zaprasza do wspólnego uczczenia 12. rocznicy śmierci Płk. Ryszarda Kuklińskiego. Czwartkowe uroczystości w Warszawie to doskonała okazja na oddanie czci wielkiemu patriocie, który uratował świat przed nuklearną zagładą.

Obchody rocznicy śmierci Płk. Ryszarda Kuklińskiego rozpoczną się o godzinie 12 na Cmentarzu Wojskowym przy ulicy Powązkowskiej w Warszawie. Natomiast wieczorem, o godzinie 19 w Archikatedrze Warszawskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji pamięci bohaterskiego Pułkownika, określanego mianem pierwszego polskiego oficera w NATO.

Główną inicjatorką uroczystości jest Minister Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa. Komitet współtworzą także Izba Pamięci Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego oraz warszawski Klub "Gazety Polskiej".

Pułkownik Ryszard Kukliński zapobiegł wybuchowi III Wojny Światowej. Działając pod pseudonimem Jack Strong zdobył w Moskwie supertajne plany agresji Armii Czerwonej na Europę, zakładające inwazję na Polskę. Skazany przez komunistyczne władze na śmierć, został zmuszony do ucieczki do Stanów Zjednoczonych. Pokonany przez chorobę odszedł w wieku 73 lat.

Źródło: KOMITET UCZCZENIA 12. ROCZNICY ŚMIERCI PUŁKOWNIKA RYSZARDA KUKLIŃSKIEGO

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze