Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

O tym opozycja wolałaby nie pamiętać! Ziobro: PO chciała, aby KRS wybierali politycy

JJ 15:32 29 stycznia 2020
Zdj. Platforma Obywatelska RP from Polska [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]
– Dziś wolą o tym nie pamiętać i nie mówić- pisze o politykach Platformy Obywatelskiej europosłanka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek. Chodzi o stanowisko dzisiejszej opozycji w sprawie wyboru członków KRS.

Jak twierdzi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Platforma w 2007 roku chciała, aby członkowie Krajowej Rady Sądownictwa byli wybierani przez polityków.

– W propozycjach programowych Platformy Obywatelskiej w 2007 r., partii Donalda Tuska, znajdujemy pogląd krytykujący korporacjonizm KRS i żądanie zmiany sposobu doboru jej składu, który sprowadzał się do postulatu, aby 22 członków, bo taka była wizja rady, wybierał Sejm- powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

– Co za hipokryzja opozycji. Co na to KE?– napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

– Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro właśnie zaorał opozycję, pokazując dokument, w którym Platforma chciała przed kilkoma laty wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa przez polityków!- podkreślił polityk.

W podobnym tonie sprawę skomentowała, również na Twitterze, europoseł Beata Mazurek.

– PO chciała przed kilkoma laty wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa przez polityków! Dziś wolą o tym nie pamiętać i nie mowić. Przypomnijmy-napisała.

 

 

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze