Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

O co apeluje przewodniczący RMN po ataku na redaktor Magdalenę Ogórek? ZOBACZ!

AS 16:40 3 lutego 2019
Telewizja Republika
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom mediów publicznych.

Krzysztof Czabański zapowiedział również, że jutro skieruje do premiera oraz ministra spraw wewnętrznych zapytanie poselskie dotyczące działań policji w chwili, gdy doszło do fizycznej agresji wobec dziennikarki Magdaleny Ogórek. Wczoraj, po programie "Minęła 20", grupa osób starała się uniemożliwić jej wyjazd z gmachu Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy. 

"Samochód dewastowany, awanturnicy w bezpośredniej bliskości z napadniętą dziennikarką, a policja zadowolona ze swojego zachowania. Tak nie może być" - napisał Krzysztof Czabański na Twitterze.

Wcześniej, w rozmowie z IAR podkreślił, że wszelkie ataki na media publiczne to próba ograniczenia wolności słowa. - Kiedy ataki przybierają formę agresji fizycznej, to wręcz stają się niebezpieczne - są zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego - powiedział.

Z kolei minister Joachim Brudziński polecił analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie stosownych działań. Joachim Brudziński dał do jutra czas komendantowi Stołecznej Policji na udzielenie racjonalnej odpowiedzi, dlaczego policja nie reagowała podczas ataku.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze