Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowy sondaż i… kolejne potwierdzenie przewagi PiS! Tylko trzy partie w PE

PR 13:52 21 lutego 2019
pixabay
Kantar Public opublikował nowy sondaż. Jakieś zaskoczenia? Raczej nie - PiS miażdży konkurentów. Zdziwić mogłoby jedynie to, że do eruoparlamenty, swoich przedstawicieli wprowadziłyby jedynie 3 siły polityczne.

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w lutym, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałby poparcie 37 proc. deklarujących chęć udziału w wyborach. Na Platformę Obywatelską oddać swój głos chce 20 proc. respondentów a na Wiosnę - 10 proc.

Pozostałe siły polityczne nie przekroczyłyby progu wyborczego - wynika z sondażu Kantar Public.

Według Kantar Public chęć udziału w wyborach do europarlamentu wyraża 51 proc. Decyzji w sprawie głosowania nie podjęło jeszcze 13 proc. ankietowanych.

Wg symulacji przeprowadzonej przez Kantar na bazie otrzymanych wyników sondażu, PiS uzyskałby w europarlamencie 29 mandatów, PO - 15, a Wiosna - 8.

Pięcioprocentowego progu wyborczego nie przekroczyłyby natomiast Kukiz'15, SLD (oba ugrupowania uzyskały po 4 proc. poparcia wśród badanych), Nowoczesna (3 proc.), koalicja Wolności i Ruchu Narodowego (2 proc.) oraz Partia Razem (1 proc.). 1 proc. ankietowanych zadeklarowało ponadto wybór innej partii niż wymienione. 14 proc. jest zaś niezdecydowanych co do tego, na kogo oddadzą swój głos.

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 8 – 13 lutego 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 973 pełnoletnich mieszkańców Polski. Zastosowano technikę wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

 

Źródło: media, niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze