Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowy odcinek A2 zostanie otwarty już w tym roku

AS 15:03 5 marca 2020
Twitter
W tym roku otworzymy odcinek A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego - poinformował szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dziś podpisano też umowę na zaprojektowanie i budowę kolejnego fragmentu trasy, który połączy węzły Kałuszyn i Groszki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 o długości 12 km pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki. Ma on powstać w 2023 r. Jak wyjaśnia resort infrastruktury, jest to pierwsza z trzech umów na budowę A2 na trasie Mińsk Mazowiecki – Siedlce. Dla kolejnych odcinków autostrady A2 od węzła Groszki do węzła Gręzów oraz od węzła Gręzów do Siedlec trwa postępowanie przetargowe.

- Autostrada A2, która połączy zachodnią i wschodnią granicę naszego kraju, jest inwestycją o istotnym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego Polski. Podpisana dziś umowa jest kolejnym dowodem na konsekwentną realizację przez obecny rząd obietnicy budowy spójnego systemu nowoczesnych połączeń drogowych, zwiększającego bezpieczeństwo i komfort podróży – powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- W tym roku otworzymy odcinek A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego - napisał na Twitterze Andrzej Adamczyk. Zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni podpisane zostaną kolejne umowy na odcinki łączące Mińsk Mazowiecki z Siedlcami. Zdaniem Adamczyka Polacy "zasługują na bezpieczne i komfortowe drogi".

- Dlatego m.in. realizujemy Program budowy 100 obwodnic i dofinansowujemy drogi samorządowe z Funduszu Dróg Samorządowych - dodał.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze