Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowy Jedwabny Szlak dla Europy RUSZA! To polsko-chińska inicjatywa!

sm 12:01 21 kwietnia 2017
W dniu 18 kwietnia w Warszawie w Centrum Prasowym PAP doszło do podpisania Deklaracji Współpracy Strategicznej pomiędzy Fundacjami: Fundacją PRO EUROPAE BONO a Fundacją Jedwabny Szlak. W zawartym porozumieniu Fundacje zidentyfikowały obszary współpracy, które zamierzają rozwijać.

Obszary współpracy to : wzmacnianie relacji handlowych, budowanie narzędzia wspierającego rozwój gospodarczy, pozyskiwanie środków na realizację inwestycji w projekty biznesowe oraz rozwój innowacji.

Porozumienie to stanowi podstawę realizacji współpracy w oparciu o platformy IT: My Home ze strony chińskiej oraz ITP-ICEC w ramach Inno-Klastra Miast Europy ze strony polskiej, wobec czego zawarte zostało także porozumienie Fundacji z firmą prowadzącą My-HOME.

Koncepcja Inno-Klastra Miast Europy prezentowana przez Fundację Pro Europae Bono to innowacyjny model współpracy mający służyć rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego Europy w oparciu o bezpośrednie kontakty pomiędzy ludźmi, firmami, organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami krajów Europy, aby w szerokiej perspektywie rozwoju w oparciu o różnorodność kultur, systemów prawnych i gospodarczych oraz doświadczeń grupowych i indywidualnych wykorzystywać wspólny potencjał w kierunku osiągania zrównoważonego rozwoju mieszkańców Europy. Podjęte od 2013 roku działania Inno-Klastra Miast Europy przyniosły skutek w postaci połączenia w partnerstwie ponad 50 podmiotów z 15 krajów Europy, w tym miast, uczelni, agencji rozwoju, organizacji NGO i firm. Szacowany potencjał wynikający bezpośrednio z zawartych umów współpracy przez Fundację Pro Europae Bono to obecnie ponad 7 mln obywateli Europy. Dalszy dynamiczny rozwój budowy Inno-Klastra Miast Europy realizowany będzie w oparciu o platformę IT - http://www.pro-europae-bono.eu/

Polsko-chińskie porozumienie obu Fundacji umożliwi - w oparciu o platformy IT - przedstawienie przedsiębiorstwom i obywatelom w Europie i Chinach możliwości współdziałania w obustronnej wymianie informacji o możliwościach zarówno gospodarczych, jak też społecznych. Fundacje Pro Europae Bono oraz Jedwabny Szlak chcą razem realizować projekty, które przyniosą korzyści społeczno-gospodarcze obu krajom, opierając współpracę na transparentności i stabilności.

Źródło informacji: Fundacja Jedwabny Szlak

Źródło: Fundacja Jedwabny Szlak

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze