Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowy czworonożny funkcjonariusz. Otel będzie strzegł Strzelców Opolskich

ajg 19:31 13 kwietnia 2021
Otel ze swoim opiekunempolicja.pl
Nowy funkcjonariusz pojawił się na komendzie w Strzelcach Opolskich. Jest nim pies o imieniu Otel – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Otel przez kilka miesięcy wraz ze swoim przewodnikiem szkolił się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. To właśnie tam doskonalił swoją sprawność fizyczną, niezbędną do pokonywania przeszkód, obrony przewodnika oraz podejmowania pościgu za przestępcą. Ćwiczył również posłuszeństwo i opanowanie tak, aby zachować spokój w niebezpiecznych i stresujących sytuacjach oraz tworzyć zgrany duet ze swoim przewodnikiem.

otel_002_670

Psy pełnią istotną rolę w działaniach policji

Psy służbowe odgrywają istotną rolę w pracy policji. Dbają o przestrzeganie ładu i porządku publicznego, ujawniają środki odurzające, a nawet materiały wybuchowe. Niektóre z nich poszukują ludzkich śladów i pomagają w odnalezieniu ludzkich zwłok. Otel jest psem patrolowo-tropiącym. Jego głównym zadaniem w trakcie służby jest patrolowanie miejsc zagrożonych, poszukiwanie osób zaginionych, a także tropienie i zatrzymywanie sprawców przestępstw.

Zakup psa został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich.

otel_003_670

Źródło: policja.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze