Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowojorski funkcjonariusz policji chińskim szpiegiem? FBI prowadzi śledztwo

D.Z. 11:26 22 września 2020
Baimadajie Angwang.Twitter, ABC30 Fresno (@ABC30)
Nowojorski funkcjonariusz policji Baimadajie Angwang został oskarżony o szpiegostwo, jako agent wywiadu chińskiego rządu. Przebywa obecnie w areszcie federalnym.

Według prokuratury 33-letni Baimadajie Angwang utrzymywał regularny kontakt z członkiem chińskiego konsulatu. FBI twierdzi, że pracował wraz z dwoma urzędnikami w chińskim konsulacie w Nowym Jorku. Śledczy mają nagrania rozmów i innych wiadomości.

Prokuratorzy federalni twierdzą, że Angwang dostarczał informacji na temat Tybetańczyków mieszkających w Nowym Jorku. Jest również oskarżony o przekazywanie chińskim urzędnikom informacji o wyższym personelu nowojorskiej policji NYPD. Prokuratorzy uważają, że Angwang „wykorzystał swoje oficjalne stanowisko w NYPD, aby zapewnić [chińskim] urzędnikom konsulatu dostęp do wyższych urzędników NYPD poprzez zaproszenia na oficjalne wydarzenia NYPD”.

Angwang, sam pochodzący z Tybetu, mieszka z żoną i córką w Williston Park na Long Island.

Angwang jest również oskarżony o oszustwa bankowe. Zarzuca mu się, że od 2016 r. otrzymał przelewem bankowym z Chińskiej Republiki Ludowej prawie 120 000 USD.

Grozi mu do 55 lat więzienia.

Źródło: newyork.cbslocal.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze