Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowoczesna - niegdyś wyraz sprzeciwu wobec PO. Dziś czas na koalicję!

am 13:38 26 stycznia 2018
zrzut ekranu TVN
Katarzyna Lubnauer wraz z Grzegorzem Schetyną poinformowali, że Nowoczesna i Platforma Obywatelska wspólnie zbiorą siły na nadchodzące wybory do sejmików wojewódzkich.

– Podjęliśmy decyzję o budowaniu koalicji wyborczej na wybory samorządowe - te wybory do sejmików, które są solą tych wyborów, są czymś najważniejszym, bo piszą mapę polityczną polskich województw. Jesteśmy zdecydowani na współpracę, jesteśmy przekonani, że to jest droga, która połączy nasze ugrupowania, odpowie też na oczekiwania wyborców naszych partii, a także da szansę nam zbudować wspólny program - powiedział Schetyna podczas wspólnej konferencji w Sejmie.

 

– Warto bronić samorządów przed PiS. Stąd nasza decyzja wspólna o tym, że zaczynamy tworzyć koalicję - odniosła się Lubnauer.

Przewodnicząca Nowoczesnej zapowiedziała utworzenie czteroosobowego zespołu ds. koalicji. Znajdą się w nim: Witold Zembaczyński oraz Adam Szłapka. PO reprezentować będzie Mariusz Witczak i Jacek Protas.

 

– Ten zespół będzie przygotowywał zarówno umowę koalicyjną, jak i podwaliny pod programy. To minimum programowe musi dotyczyć zarówno sejmików wojewódzkich, jak i samorządów tam, gdzie będziemy startować wspólnie - mówiła Lubnauer.

Liderzy zakładają, że koalicja ma opierać się na minimum programowym. Dodano też, że różnice wynikające z postulatów dwóch grupowań, mogą być okazją do wzmocnienia porozumienia.

 

– Najważniejszy jest ten pierwszy krok, żeby pokazać, że opozycja może współpracować - podsumował Grzegorz Schetyna.

Źródło: interia.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze