Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowe prawo w Austrii. Dziewczynki nie będą mogły zakrywać włosów. Muzułmanie są wściekli

AS 8:00 5 kwietnia 2018
pixabay
Muzułmanie są wściekli na Austrię z powodu chęci wprowadzenia nowego prawa. Według niego dziewczynki nie będą mogły nosić w szkołach chust zakrywających włosy. Rządząca koalicja mówi wprost, że nowe prawo ma uderzyć w muzułmanów.

Propozycja rządu w Wiedniu obejmuje uczennice poniżej 10. roku życia.Władze uważają, że w ten sposób będą chronić dzieci przed niekorzystnymi wpływami islamu - poinformowało BBC News. Kanclerz w trakcie przedstawienia projektu przekonywał, że jest on konieczny i pomoże zapobiec rozwarstwianiu etnicznemu w Austrii. 

- Naszym celem jest stawienie czoła wszelkim formom rozwoju równoległych społeczeństw w Austrii - powiedział Sebastian Kurz

Pomysł, który jest inicjatywą ludowców ma wielkie wsparcie ich koalicjanta - Partii Wolności. Wicekanclerz  Heinz Christian Strache z tego ugrupowania oświadczył na Facebooku, że rząd chce chronić dziewczynki przed "politycznym islamem". Pomysłodawcy dodają, że przepisy wymagają jeszcze doprecyzowania, zanim zostaną przyjęte. Podkreślają jednocześnie, że problem w austriackich szkołach istnieje i trzeba go rozwiązać.

W Austrii chcemy, aby dziewczęta miały równe szanse. W tym celu należy wyeliminować dyskryminację, zwłaszcza we wczesnym wieku! - napisał na Twitterze kanclerz Austrii. 

Źródło: o2

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze