Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowe nazwy miejscowości oraz obiektów. Rozporządzenie znajduje się w Dzienniku Ustaw

AR 20:40 30 grudnia 2020
Zmiany wejdą w życie 1 stycznia przyszłego roku.PAP
Zmiany i zniesienia urzędowych nazw ponad 340 miejscowości oraz obiektów fizjograficznych wejdą w życie 1 stycznia 2021 roku. Rozporządzenie w tej sprawie w środę zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

- Wieś Wyrzyki-Pękale w powiecie pułtuskim zmieni nazwę na Pękale. Jezioro Urwisz w powiecie gorzowskim od nowego roku będzie nazywało się Jeziorem Wilanów. To tylko niektóre zmiany w wykazie nazw urzędowych. Łącznie będą dotyczyły ponad 340 miejscowości oraz obiektów fizjograficznych - informuje Wydział Prasowy MSWiA.

Wspomniane zmiany wynikają z rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych. Rozporządzenie to zostało w środę opublikowane w Dzienniku Ustaw. Zmiany wejdą w życie 1 stycznia przyszłego roku.

Jak zaznacza resort, korekty nazw obejmują łącznie 345 przypadków, w tym ustalenia jednej nazwy miejscowości, czterech nazw obiektów fizjograficznych, zmiany nazw i określeń rodzajów siedmiu miejscowości oraz czternastu obiektów fizjograficznych. Rozporządzenie przewiduje również zniesienie 37 nazw miejscowości i 282 nazw obiektów fizjograficznych, czyli jezior, łąk czy lasów.

Regulacja obejmie 34 powiaty w 15 województwach. Jak podkreśla MSWiA o modyfikacje wnioskowały - za pośrednictwem wojewodów - rady gmin, zaś wszystkie wprowadzane zmiany zostały poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze