Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowe informacje ws. deklaracji Duda-Trump!

PR 10:05 23 września 2019
Jakub Szymczuk/KPRP
- Deklaracja, którą mają podpisać w Nowym Jorku prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump mówi o konkretnych miejscach stacjonowania wojsk USA w Polsce i potwierdza, że w Polsce będzie amerykańskie dowództwo dywizyjne - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Szef gabinetu prezydenta RP w rozmowie z polskimi dziennikarzami mówił, że poniedziałkowe spotkanie będzie dziewiątym spotkaniem prezydentów Polski i USA w czasie kadencji Trumpa i Dudy.

Szczerski zaznaczył, że takiej intensywności spotkań przywódców Polski i Stanów Zjednoczonych do tej pory nie było. 


- To będą zatem kolejne decyzje, które pokazują, jak w sposób konkretny dzisiaj ten sojusz wygląda. To będzie kwestia bezpieczeństwa militarnego, ponieważ deklaracja, która jest na to spotkanie przygotowana, mówi już o konkretnych miejscach stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce, ale także, co bardzo ważne, potwierdza, że w Polsce będzie zainstalowane amerykańskie dowództwo dywizyjne z konkretnym miejscem stacjonowania - powiedział prezydencki minister.

- Prezydenci przedyskutują także kwestie relacji społecznych pomiędzy Polską i USA, w tym tego, czego oczekujemy, czyli końca roku kalkulacyjnego, jeśli chodzi o wizy, by decyzje o zniesieniu wiz dla polskich turystów ogłosić - powiedział Krzysztof Szczerski.

- Teraz jest kwestia tylko i wyłącznie odsetka. Myślę, że prezydenci przedyskutują zatem mapę drogową, jak później postępować, gdy ten odsetek będzie już właściwy - stwierdził szef gabinetu prezydenta RP.

 

Czytaj także:

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polonią w USA. "Spodziewamy się już niedługo objęcia Polski ruchem bezwizowym"

 

 

 

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze