Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowe informacje! Pięć osób z zarzutami ws. śmiertelnego potrącenia dziennikarki

JJ 16:53 5 września 2020
Dziennikarka Anna Karbowniczak została śmiertelnie potrącona podczas jazdy na rowerzeGłos Wielkopolski/Facebook
Poznańska prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie czterech osób w związku ze śmiertelnym potrąceniem dziennikarki na drodze między Budzyniem a Wągrowcem w Wielkopolsce. Piąta osoba która usłyszała zarzuty w tej sprawie - mechanik samochodowy ma odpowiadać z wolnej stopy.

Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Brzekiniec (Wielkopolskie), na drodze między Wągrowcem a Budzyniem. Jadącą rowerem 35-letnią kobietę potrącił samochód prowadzony, jak ustaliła policja, przez 25-letniego mieszkańca Wągrowca. Rowerzystka zginęła na miejscu. Sprawca uciekł.

W piątek policjanci odnaleźli opla, którego kierowca śmiertelnie potrącił dziennikarkę. Auto było ukryte w gminie Gołańcz. Zatrzymano też trzy osoby, w tym kierowcę pojazdu. Mieszkaniec Wągrowca usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował PAP, że policjanci zatrzymali w sobotę kolejne dwie osoby.

"Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i mężczyznę, pasażerów opla vivaro. Kierowca po potrąceniu rowerzystki uciekł wraz z naocznymi świadkami. Wszyscy ukrywali się. Mogli też zacierać ślady" - podał Borowiak.

Sprawę bada wielkopolska policja, śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Anna Karbowniczak była wieloletnią dziennikarką "Chodzieżanina", portalu Chodzież NaszeMiasto.pl i "Głosu Wielkopolskiego".

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze