Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowe decyzje Komisji Weryfikacyjnej. Odszkodowania i zadośćuczynienia dla ofiar

DW 15:43 15 grudnia 2020
Nowe decyzje Komisji Weryfikacyjnejpexels.com
Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich ogłosiła nowe decyzje w sprawie odszkodowań.

Na posiedzeniu niejawnym Komisja trzema decyzjami dotyczącymi nieruchomości przy ul. Siarczanej, Chemicznej i Józefowskiej w Warszawie uchyliła w całości trzy decyzje prezydenta Warszawy i przekazała mu sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Dotyczy to decyzji prezydenta Warszawy z maja, sierpnia i października 2015 roku, na mocy których przyznano odszkodowania na rzecz Katarzyny S. i Janusza P. w łącznej kwocie 6 638 478 złotych.

comii_670.

W toku postępowania rozpoznawczego ustalono, że "prezydent Warszawy, wydając decyzje o przyznaniu odszkodowania, dopuścił się następujących naruszeń: zaniechał wyjaśnienia, kiedy doszło do utraty przez poprzedniego właściciela faktycznej możliwości władania działkami, pomimo niezbadania przesłanki pozbawienia poprzedniego właściciela faktycznej możliwości władania działkami po dniu 5 kwietnia 1958 roku, ustalił odszkodowanie na rzecz Katarzyny S. i Janusza P".

Komisja wydała dziś 11 decyzji w sprawie przyznania odszkodowania lub zadośćuczynienia lokatorom nieruchomości przy ulicy Polnej 46, Koszykowej 49 A, Mokotowskiej 63, Łomżyńskiej 44, Noakowskiego 20, Dahlberga 5, Widok 22 i Dąbrowskiego 18.

Komisja Weryfikacyjna informuje, że kwota przyznanych dziś odszkodowań i zadośćuczynień to 484 018,70 złotych, a łączna suma przyznanych przez Komisję dotychczas kwot na rzecz lokatorów pokrzywdzonych w reprywatyzacji to 9 369 161,44 złotych.

Źródło: Komisja Weryfikacyjna

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze