Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowak musi przeprosić Annę Fotygę. Jest orzeczenie sądu

mk 9:27 22 stycznia 2015
telewizja republika
Były poseł PO i były minister transportu w rządzie Donalda Tuska Sławomir Nowak musi przeprosić europosłankę PiS i b. szefową MSZ Annę Fotygę za słowa o "obsesji antyniemieckiej" – orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Sprawa ma związek z debatą przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2011 r. Fotyga i Nowak byli wtedy liderami pomorskich list kandydatów swoich partii do Sejmu.

Fotyga wytoczyła Nowakowi proces za słowa, że "lobbuje publicznie za koncepcją własnego męża" w sprawie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie oraz za wypowiedzi o „obsesji antyniemieckiej”. Jak mówiła przed sądem w trakcie procesu, uraziły ją słowa, które miały wtedy paść z ust Nowaka o „paranoi” i „obsesji antyniemieckiej”. – Taki język w cywilizowanym świecie nie jest stosowany. Pełniąc odpowiedzialność za politykę międzynarodową państwa polskiego nigdy nie stosowałam obraźliwych określeń. Przypinanie mi antyniemieckiej łatki bardzo szkodziło mojemu wizerunkowi politycznemu – dodała.

Sąd nakazał Nowakowi przeprosić Fotygę tylko za słowa dotyczące "obsesji antyniemieckiej", natomiast oddalił powództwo w sprawie wypowiedzi dotyczących męża Fotygi. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze