Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowa Zelandia wprowadza możliwość noszenia hidżabu przez policjantki

ASy 19:46 18 listopada 2020
Zeena Ali, pierwsza policjantka z hidżabem w Nowej ZelandiiTwitter/ajplus
W środę serwis internetowy BBC News poinformował, że nowozelandzka policja wprowadziła do swojego oficjalnego munduru hidżab, aby zachęcić muzułmanki do wstąpienia w jej szeregi. Hidżab, jako część umundurowania jest także dozwolony w europejskich formacjach policyjnych.

- Wprowadzenie hidżabu ma na celu stworzenie inkluzywnej służby, która odzwierciedlałaby zróżnicowaną społeczność kraju - powiedział rzecznik nowozelandzkiej policji.

Jak podał, prace nad opracowaniem hidżabu dla policjantek rozpoczęły się pod koniec 2018 r. Pierwszą osobą, która poprosiła o możliwość noszenia chusty była rozpoczynająca służbę Zeena Ali. Zaproszono ją do udziału w pracach nad stworzeniem nowego munduru.

Ali urodziła się na Fidżi i przeniosła się do Nowej Zelandii jako dziecko. W rozmowie z "New Zealand Herald" powiedziała, że zdecydowała się dołączyć do policji po zamachach na meczety w Christchurch.

- Zdałam sobie sprawę z tego, że w policji potrzeba więcej muzułmanek, które by wspierały ludzi - stwierdziła. Dodała, że jej zdaniem dzięki wprowadzeniu hidżabu więcej muzułmanek będzie chciało wstąpić do policji.

Możliwość noszenia hidżabu oferują już m.in. londyńska Metropolitan Police i szkocka policja.

Źródło: wiadomości.dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze