Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowa oferta dla rolników! Do 500 tys. zł wsparcia

DW 14:13 2 grudnia 2020
Nowa oferta dla rolnikówpexels.com
Rolnicy, którzy chcą inwestować w gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000 mają nowe możliwości. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków o wsparcie.

Nabór wniosków o wsparcie rozpoczął się dzisiaj i potrwa do końca 2020 r. 

Wnioski wraz z załącznikami trzeba przekazywać do oddziałów regionalnych ARiMR lub za pośrednictwem biura powiatowego.

Można również starać się o dotację w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP lub przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.​

Jakie są warunki otrzymania pomocy?

- Co najmniej jeden hektar użytków zielonych czy pastwisk, które posiada rolnik musi być położony na obszarze Natura 2000 – wyjaśnia Halina Szymańska Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

frm_670.

Sama wysokość dofinansowania zależy od rodzaju inwestycji. Maksymalnie może wynieść 500 tys. zł, które przyznaje się w formie refundacji 50 proc. kosztów kwalifikowalnych.

W przypadku przeprowadzenia inwestycji związanej z budową lub modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją budynków na budynki inwentarskie można otrzymać 500 tys. zł. Natomiast w pozostałych przypadkach wsparcie finansowe nie wyniesie więcej, niż 200 tys. zł.

Pomoc można otrzymać między innymi na budowę lub modernizację budynków inwentarskich lub adaptację innych budynków na budynki inwentarskie. Dofinansowane mogą być operacje związane z produkcją roślinną i zwierzęcą. W ramach produkcji zwierzęcej wsparcie można otrzymać na rozwój chowu zwierząt trawożernych, czyli chodzi tu o bydło domowe, bawoły, daniele, jelenie szlachetne lub wschodnie, konie, osły, kozy i owce.

Ważne jest to aby inwestycja nie oddziaływała negatywnie na cele ochrony obszaru Natura 2000.

Źródło: ARiMR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze