Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowa groźna moda wśród nastolatków? 11-latek zmarł po wdychaniu dezodorantu

PR 13:53 20 listopada 2019
Telewizja Republika
11-latek z Zielonej Góry stracił przytomność i zmarł a 13-latka trafiła do szpitala, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Czy to kolejna niebezpieczna moda wśród nastolatków? Dzieci wdychały dezodorant.

 Po klejach, syropie na kaszel, dopalaczach przyszły produkty w aerozolu? Chodzi o produkty, które zawierają buran.

Młodzież wynajduje różne sposoby, by się odurzyć.

Toksykolog Marcin Antończyk, który rozmawiał z wp.pl przekazał, że po wdychaniu dezodorantu, organizm przez krótką chwilę jest pobudzony. Może także dochodzić do halucynacji, a tym samym do utraty kontroli nad własnym ciałem. Skutkiem może być uzależnienie, choroby, zatrucie organizmu, aż w końcu śmierć.

Dane Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień wskazują na to, że 12 proc. młodzieży uzależnionej deklaruje, że wdychało dezodoranty w sprayu.

W sieci można znaleźć gotową instrukcję wdychania dezodorantów. Uczniowie robią to przez koszulki i ręczniczki, licząc na "tani odlot", nie mając świadomości o niebezpieczeństwie.

Rodzice powinni przede wszystkich zwracać uwagę na zapach. Jest on charakterystyczny i powinien zaalarmować otoczenie, że nastolatek próbuje tej niebezpiecznej praktyki.

Policja w Jeleniej Górze nie ujawnia informacji, jaki aerozol wciągnął tragicznie zmarły 11-latek. Śledczy ustalili jedynie, że dzieci zakupiły go w jednym z dyskontów i jest to produkt ogólnodostępny.

 

Czytaj także:

Klienci jej ufali, tymczasem pracownica banku po cichu ich okradała… 30-latce grozi 5 lat

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze