Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Norwegia: ciało drugiej ofiary katastrofy w Ask odnalezione. Trwa akcja poszukiwawcza

ASy 16:23 2 stycznia 2021
Katastrofa w NorwegiiPAP/EPA/Haakon Mosvold Larsen
W sobotę Norweska policja poinformowała o znalezieniu z pomocą psów tropiących ciała drugiej ofiary osunięcia się ziemi w miasteczku Ask w pobliżu Oslo. Wciąż jednak poszukuje się pozostałych ośmiu zaginionych, w tym dwójki dzieci.
- Mamy nadzieję, że uda nam się odnaleźć ich żywych, ale czas nie jest naszym sprzymierzeńcem - powiedział Roy Alkvist z norweskiej policji.

W piątek ratownicy znaleźli zwłoki pierwszej z ofiar. Nie podano jednak szczegółów dotyczących płci ani wieku.

Poszukiwania trwają

W rejonie osuwiska nadal pracują zespoły ratowników z psami. Wcześniej z powodu możliwości wystąpienia dalszych osuwisk ziemi akcja ratownicza odbywała się głównie za pomocą helikopterów oraz dronów. Użyto w niej także kamer termowizyjnych.

Początkowo poszukiwano 26 osób, ale z czasem okazało się, że większość zaginionych odnalazła się w innych miejscach, niż w rejonie osuwiska.

Bilans ofiar

Bilans katastrofy w Ask to także co najmniej 10 osób rannych, 31 zawalonych domów mieszkalnych oraz dziewięć innych budynków. Ewakuowano ponad 1000 osób. Trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych, którzy stracili dorobek całego życia.

W środę nad ranem część miasteczka zapadła się pod ziemię, a niektóre domy dosłownie zawisły na krawędzi zbocza, powstałego w wyniku osunięcia ziemi. Dziura ma 700 metrów długości oraz 300 szerokości. W rejonie Ask występują złoża gliny. W ostatnim czasie w tej części Norwegii padały obfite deszcze, co mogło być przyczyną katastrofy.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze