Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

No to opozycja ma problem! Amerykańska ambasador chwali niezależność prasy polskiej i Mateusza Morawieckiego w niemieckich mediach

M.N. 20:06 19 października 2019
Georgette Mosbacher w rozmowie z niemieckimi mediami podkreśliła, że Polska to wzorowy członek NATO. Odniosła się także do tematu wolności mediów. Zaznaczyła, że ufa premierowi Morawieckiemu, który zapewnia o utrzymaniu demokratycznych standardów.

- Wolność prasy i wyrażania opinii są filarami naszych demokracji. To wartości, które USA i Polska podzielają. Praworządność ma fundamentalne znaczenie dla każdej cywilizowanej społeczności. To dotyczy także Polski. Prasa w tym kraju jest niezależna i krytyczna. Wierzę w zapewnienia premiera Mateusza Morawieckiego, że tak pozostanie - powiedziała Mosbacher w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla "Die WELT". 

Na pytanie, czy obawia się, że po wygranych przez PiS wyborach wolność mediów zostanie dalej ograniczona, Mosbacher odparła: "Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie".

"Nie wszystko w Polsce jest perfekcyjne" - powiedziała "Die WELT" dyplomatka USA, odpowiadając na uwagę dziennikarza, że w Polsce przeprowadzono reformę mediów publicznych oraz sądownictwa. Ale dodała, że rozwój demokracji w Polsce w minionych 30 latach robi ogromne wrażenie.

 

Źródło: "Die WELT", wp.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze