Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

No to Niemcy mają kolejny problem! Okazuje się, że ponad 80 proc. uchodźców to totalni analfabeci!

sm 9:00 8 stycznia 2018
Pomimo specjalnych kursów dla uchodźców, którzy nie potrafią czytać ani pisać, ponad 80 proc. ich uczestników nie jest w stanie nauczyć się niemieckiego w stopniu umożliwiającym podjęcie pracy lub kontynuowanie dalszego kształcenia - takie informacje podał Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (BAMF).

 

Według danych BAMF, które przytacza "Bild am Sonntag", ponad 80 proc. tych uchodźców nie osiąga podczas kursów językowych poziomu B1, czyli średnio zaawansowanego. Poziom ten urzędy pracy i biura pośrednictwa uznają za konieczny do wykonywania prostej pracy lub rozpoczęcia kształcenia. Najgorsze wyniki - jak pisze dziennik - osiągają Erytrejczycy i Irakijczycy.

W pierwszym półroczu 2017 r. w specjalnych kursach integracyjnych dla analfabetów wzięło udział ok. 43 tys. osób. Było ich o 10 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem 2016 r. Jak poinformował BAMF, tylko 17 proc. uczestników kursów kończy je z zadowalającym efektem.

Jak wiemy, osoby które nie znają języka żyją w getcie i są potencjalnym zagrożeniem dla społeczeństwa. Więc wniosek prosty: Niemcy ugotowały sobie naprawdę niezły bigos!

Źródło: dw.com

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.126) - TRWA WOJNA PROPAGANDOWA MAJĄCA OSŁABIĆ SOJUSZ POLSKI Z USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze