Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

No to nadciągają nad Polskę groźne zjawiska pogodowe. ZOBACZ CO NAS CZEKA JUŻ OD JUTRA!

sm 11:52 18 czerwca 2019
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował dziś prognozę zagrożeń na najbliższy tydzień. Wynika z niej, że już w środę wrócą ...

... gwałtowne burze z gradem.

 

Synoptycy z IMGW prognozują, że już w środę w kilku regionach Polski pojawią się gwałtowne burze z gradem. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje się dla województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

 

Jak czytamy na stronie IMGW, w nocy z 19 na 20 czerwca prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm, a lokalnie opadami gradu oraz porywami wiatru do 65 km/h.

 

W czwartek sytuacja ulegnie pogorszeniu, a ostrzeżenia meteorologiczne o możliwości wystąpienia gwałtownych burz z gradem mogą obowiązywać w całym kraju.

 

Z danych synoptyków IMGW wynika, że opady deszczu w czasie burz wyniosą 20 mm, lokalnie do 30 mm, a porywy wiatru mogą osiągać nawet 75 km/h.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Można się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. IMGW zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

 

W całym kraju utrzymywać się będą wysokie temperatury - od 26-27 st. na północy i południu Polski, do 30 st. w centrum i 31 st. na zachodzie kraju.



 

Źródło: IMGW

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze