Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

No proszę! Burmistrz Jersey City: Skorzystam z zaproszenia, aby zwiedzić obóz Auschwitz

M.N. 15:10 12 maja 2018
Wikimedia Commons
Burmistrz Jersey City Steven Fulop podziękował za owocną rozmowę ze stroną polską w sprawie pomnika katyńskiego w tym mieście.

Jak zapowiedział: został zaproszony do przyłączenia się do podróży, aby zwiedzić obóz Auschwitz i skorzysta z tego zaproszenia.

„Dziękuję za wielowątkową owocną rozmowę” – napisał Fulop w sobotę na Twitterze nawiązując do rozmowy z konsulem generalnym RP w Nowym Jorku Maciejem Golubieskim. Burmistrz dodał, że oprócz kwestii rozstrzygnięcia w sprawie Pomnika Katyńskiego „został zaproszony do przyłączenia się do podróży, aby zwiedzić obóz Auschwitz”.

Zapowiedział, że skorzysta z tego zaproszenia. W piątek Maciej Golubiewski powiadomił na Twitterze o porozumieniu z burmistrzem Jersey City ws. Pomnika Katyńskiego. Zgodnie z nim monument ma pozostać na nadbrzeżu rzeki Hudson, zostanie jedynie przesunięty o 60 metrów od miejsca, gdzie znajduje się obecnie.

Polski dyplomata napisał na Twitterze: „jest porozumienie (z burmistrzem Jersey City) Stevenem Fulopem. Pomnik zostaje na nabrzeżu 60 metrów od miejsca gdzie się teraz znajduje. Dziękuję Erykowi Lubaczewskiemu”.

Źródło: tvp.info, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze