Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

No i to jest hit! Tarczyński spotkał Michnika w pociągu. Zobacz, o co poprosił europoseł

JJ 16:10 3 marca 2020
zrzut ekranu: Twitter/@D_Tarczynski
Jeżeli wydaje się Państwu, że widzieliście już wszystko, dziś nadszedł moment, aby zweryfikować to stwierdzenie. Być może bowiem nie widzieli Państwo jeszcze tego nagrania. Europoseł PiS, Dominik Tarczyński spotkał się z redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej”.

Na szczęście nie na ubitej ziemi, ale w pociągu pospiesznym, przypadkowo. Obu panom udało się nawet porozmawiać, o ile w ogóle można nazwać to rozmową. Mówił bowiem tylko polityk PiS, Adam Michnik milczał natomiast jak zaklęty. Tarczyński miał do lewicowego dziennikarza pewną prośbę.

– Pan pozdrowi brata, panie redaktorze- zwrócił się europoseł do Adama Michnika. Naczelny „GW” nie odpowiedział politykowi.

– Zabrakło panu języka tym razem? Do posła się pan boi odezwać? Pozdrowienia pan przekaże dla brata, a jak nie, to ja przekażę- dodał wówczas Dominik Tarczyński. Nagranie zamieścił na Twitterze.

– Michnik w swojej pociągowej obrzydliwości napotkał też głos moich wyborców- napisał polityk. Tarczyński odniósł się później do całej historii w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

– Jestem dumny, że mogę piętnować takiego osobnika, jak przez kilkadziesiąt lat piętnowano mojego dziadka- podkreślił europoseł PiS.

Dziadek Dominika Tarczyńskiego, Józef Albiński „Lis” był komendantem placówki Narodowych Sił Zbrojnych, Żołnierzem Wyklętym. Z kolei starszy brat Adama Michnika, Stefan – cóż, w tamtych czasach był po przeciwnej stronie „barykady”. To były stalinowski sędzia, od ponad 50 lat mieszkający w Szwecji, gdzie wyemigrował po wydarzeniach Marca’68. 2 2018 r. Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie po raz drugi wydał za Stefanem Michnikiem Europejski Nakaz Aresztowania. Chodzi o 30 przestępstw popełnionych przez ówczesnego sędziego stalinowskiego w latach 1952-53, m.in. wydawanie bezprawnych wyroków śmierci na opozycjonistów oraz przedstawicieli Państwa Podziemnego.

 

 

Źródło: Twitter, WPolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze