Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NO I PROSZĘ... Nie ma prawa do tronu, bo... jest katoliczką!

M.N. 19:14 4 października 2018
pixabay.com
Księżniczka Aleksandra z Hanoweru, członkini rodziny królewskiej Monako, została usunięta z brytyjskiej linii sukcesyjnej za bycie katoliczką.

Wiadomość ta została opublikowana w języku angielskim pod koniec września. Ponieważ brytyjski monarcha jest głową Kościoła anglikańskiego, który jest ustanowionym Kościołem, brytyjskie prawo zakazuje obejmowania tronu katolikom.

Akt o sukcesji z 2013 roku zezwolił następcom tronu na małżeństwo z katolikami, wśród innych wyznań. Jednak prawo nadal stanowi, że rządzący brytyjski suweren nie może być katolikiem. Katolicy zostali pozbawieni prawa dziedziczenia angielskiego tronu od czasu Aktu o następstwie tronu z 1701 r.

Strona internetowa monarchii brytyjskiej wymienia tylko pierwszych siedemnaście osób w linii dziedziczenia. Dziewiętnastoletnia księżniczka Aleksandra urodziła się w Austrii, a dwa miesiące po narodzeniu została ochrzczona jako luteranka. Jest córką Karoliny, księżniczki Hanoweru i księcia Ernesta Augusta z Hanoweru. Ze strony ojca wywodzi się od księżniczki królewskiej Victorii, najstarszej córki królowej Wiktorii i księcia Alberta.
Aleksandra jest wnuczką Grace Kelly, która w 1956 roku została księżną Monako, gdy poślubiła Rainiera III. Tak więc oprócz tego, że była w brytyjskiej linii sukcesji, Aleksandra zajmuje 12. miejsce w kolejności następstwa tronu Monako. Katolicka księżniczka jest łyżwiarką figurową i reprezentowała Monako na międzynarodowych zawodach łyżwiarskich.

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ!

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze