Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NO I PROSZĘ! Luka w VAT maleje, dochody Polski rosną

M.N. 7:34 25 września 2018
pixabay.com
Luka w podatku VAT w Polsce zmniejszyła się w 2016 r. do 34,92 mld zł z 40,38 mld zł rok wcześniej – podał w piątek Eurostat.

To dobre dane, choć nieaktualne,

bo – jak informuje Ministerstwo Finansów – w 2017 r. luka ta zmalała do 25 mld zł. Pięć lat temu, czyli za rządów koalicji PO-PSL, luka w VAT wynosiła aż 50,4 mld zł.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przerwali działalność grupy przestępczej, która działała w handlu elektroniką na terenach województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego oraz mazowieckiego – poinformowała w poniedziałek Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. Szacunkowe straty, na jakie narażony był budżet państwa od stycznia bieżącego roku, to ponad 45 mln zł – podano w komunikacie.

Po wygranych jesienią 2015 r. wyborach i przejęciu rządów w Polsce przez Zjednoczoną Prawicę takie informacje pojawiają się niemal co tydzień. Nowa władza skutecznie walczy z podatkowymi oszustami. Potwierdzają to oficjalne dane Eurostatu, który podał, że luka w podatku VAT w Polsce w 2016 r. spadła do 34,92 mld zł z 40,38 mld zł rok wcześniej. To dobre dane, choć – z uwagi na ociężałą, unijną biurokrację – nieaktualne.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W DZISIEJSZYM WYDANIU GAZETY POLSKIEJ CODZIENNIE!

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze