Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nisztor: Mamy do czynienia z zamachem stanu

apu 21:48 14 czerwca 2014
Telewizja Republika
– Spotkanie w restauracji Sowa i Przyjaciele między Sienkiewiczem a Belką jest ewidentnie z inicjatywy tego pierwszego. To, o czym mówią, w krótkim czasie się spełnia. Dla mnie jest więc kluczowe, że ta rozmowa wskazuje na zamach stanu – mówił w Telewizji Republika Piotr Nisztor, autor publikacji "Afera podsłuchowa".

W rozmowie między Sienkiewiczem a Belką pojawiają się dwie kluczowe kwestie: pierwsza to nadzór nad Polską Wytwórnia Papierów Wartościowych i przejęcie Mennicy Polskiej od Zbigniewa Jakubasa. Drugi aspekt to targ, w którym szef NBP Marek Belka za poparcie rozwiązań proponowanych przez Sienkiewicza chce głowy ministra Rostowskiego. Woli mieć na stanowisku ministra finansów osobę apolityczną i pozytywnie odnoszącą się do propozycji Sienkiewicza. I te rzeczy się dzieją. Kilka miesięcy po rozmowie Rostowski traci tekę ministra finansów, a po części Sienkiewicz przejmuje nadzrów na PWPW – mówił autor tekstu i dziennikarz "Wprostu".

Z kolei Bronisław Widstein uważa, że rozmowa to polityczny deal. Dla mnie kluczowe jest to, że minister tlumaczy niezależnemu szefowi niezależnej instytucji, że trzeba wprowadzić zmiany ustawowe – chodzi o wykup długu publicznego przez NBP – tylko po to, by Platformie zapewnić polityczny byt – mówił redaktor naczelny Telewizji Republika. Przypomniał również, że Sienkiewicz krytykuje flagowe inwestyce Tuska i mówi, że "państwo polskie właściwie nie istnieje". A na codzień chwali swojego premiera, że tak sprawnie rządzi, że polepsza się sytuacja w naszym kraju. To obrzydliwy cynizm – dodaje.

Jeśli minister Tuska mówi, że przedsięwzięcia premiera to "ch.. d.. i kamieni kupa", a Belka mówi, że 4 miesiące przed ekspolzją afery Amber Gold informował Tuska o Amber Gold, to taśmy i związana z nimi afera uderzają bezpośrednio w Tuska – tłumaczy Wildstein.

Zdaniem trzeciego z gości, dziennikarza śledczego Cezarego Gmyza, "tłem tej afery są nowe ustawy o Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Może taśmami zagrały tu służby specjalne, a Sienkiewicz przecież od lat jest z nimi związany".

Gmyz pogratulował również Nisztorowi, mówiąc, że jeżeli sie potwierdzą informacje z taśm, to dziennikarz "Wprostu" wykrył aferę "dziesięcioleci".

Nisztor zapowiada, że pozostałe nagrania, które równiez zostaną opublikowane, są jeszcze bardziej bulwersujące i mocne, niż rozmowa Belki z Sienkiewiczem.

OBEJRZYJA CAŁĄ ROZMOWĘ NA TEMAT AFERY PODSŁUCHOWEJ:

CZ.1.

CZ.2

CZ. 3

CZ. 4

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Afera podsłuchowa. Posłuchaj nagrania z rozmowy Sienkiewicza i Belki

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejna afera w PO. Jeden z tygodników dotarł do bulwersujących taśm

Źródło: www.telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze