Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Nihil novi sub sole” - Ryszard Czarnecki uspokaja po dzisiejszej rezolucji PE

PR 12:53 1 marca 2018
twitter
Parlament Europejski poparł dziś w rezolucji działania Komisji Europejskiej wobec Polski w sprawie praworządności. O komentarz poprosiliśmy byłego wiceprzewodniczącego Komisji europejskiej Ryszarda Czarneckiego.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Parlamentu Europejskiego została przyjęta rezolucja, popierająca działania Komisji Europejskiej wobec Polski w sprawie praworządności w Polsce.

 

Zapytaliśmy Ryszarda Czarneckiego, byłego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego o to, co wnosi dzisiejsza rezolucja PE.

 

Europoseł stwierdził, że dzisiejsza rezolucja nie wnosi nic nowego do sprawy. Jest jedynie wtórnym działaniem przyjętej wcześniej decyzji PE związanej z uruchomieniem procedury art. 7.

- Dzisiejsza rezolucja PE kompletnie niczego nie zmienia. Jest działaniem wtórnym wobec decyzji z grudnia zeszłego roku Komisji Europejskiej, która uruchomiła procedurę zmierzającą do użycia artykułu 7. więc można powiedzieć że w tej kwestii PE jest membraną Komisji Europejskiej. Nic nowego nie wnosi. Ta sprawą zajmuje się Rada Europejska zgodnie z przekazaną do nich sugestią KE - stwierdził w rozmowie z portalem Telewizja Republika europoseł.

Ryszard Czarnecki podsumował całe dzisiejsze zamieszanie w tej sprawie krótko, używając łacińskiego zwrotu.

- Powiedział bym łacińską maksymą „nihil novi sub sole” - nic nowego pod słońcem - podsumował Ryszard Czarnecki.

 

Za przyjęciem dzisiejszej rezolucji głosowało 422 europosłów, przeciw 147 natomiast wstrzymało się 48.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze