Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niezwykła przyjaźń autystycznego 4-latka z psem. Ten duet podbije także Twoje serce!

JJ 19:03 1 stycznia 2021
4-letni Leon i jego czworonożny przyjacielInstagram/mancub_and_fern
Poruszająca historia prosto z angielskiego hrabstwa Hampshire jednoznacznie potwierdza starą prawdę, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Rodzice czteroletniego Leona chętnie mówią o „przemianie” autystycznego chłopca dzięki przyjaźni z psem Fernem.

Leon Kirby-Bulner ma cztery lata i mieszka ze swoimi rodzicami na terenie angielskiego hrabstwa Hampshire. U malucha zdiagnozowano autyzm, a to zaburzenie rozwojowe wpływa negatywnie na nawiązywanie nowych relacji. Chłopiec nie jest jednak osamotniony. Odkąd trzy lata temu w jego domu pojawił się czworonożny Fern, Leon przeszedł prawdziwą przemianę.

Matka chłopca, Hayley, podkreśla w rozmowie z Daily Mail, że wcześniej jej syn żył w „swoim małym świecie”, jednak dzięki zabawom z psem stał się znacznie bardziej otwarty i kontaktowy.

– Jest prawdziwym miłośnikiem zwierząt i woli je niż ludzi. Teraz stał się kontaktowy i gada bez przerwy – mówi 44-latka. Mama Leona zwraca uwagę, że pies opiekuje się 4-latkiem, np. pomaga chłopcu uspokoić się i pilnuje Leona na schodach, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.

– Kładzie się między nim a podłogą, kiedy ten próbuje uderzyć o nią głową. Zapewnia mu pocieszenie, gdy jest taka potrzeba – podkreśla matka chłopca.

Rodzice Leona chcą także pomóc innym osobom opiekującym się dziećmi z autyzmem. Prowadzą specjalną zbiórkę pieniędzy na swoim profilu na Facebooku. Środki ze zbiórki mają umożliwić innej rodzinie zakup tzw. psa asystującego, który mógłby opiekować się innym autystycznym maluchem tak jak Fern wspiera Leona.

 

Źródło: Daily Mail

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze