Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Niewiele pamięta, oślepiło go słońce". Są prokuratorskie zarzuty dla Krystiana O., sprawcy wypadku na Bielanach

K.B. 18:18 21 października 2019
zrzut ekranu/youtube/Simons Lucas II
Są prokuratorskie zarzuty dla 31-letniego Krystiana O. Mężczyzna wczoraj na warszawskich Bielanach potrącił śmiertelnie 33-latka, który przechodził przez przejście dla pieszych razem z żoną i dzieckiem w wózku. Według świadków auto uderzyło w pieszych z ogromną siłą, a 33-letni mężczyzna w ostatniej chwili pchnął wózek z dzieckiem oraz żonę w stronę chodnika, ratując im tym samym życie. 33-latek zmarł mimo podjętej reanimacji. Dziecko trafiła do szpitala.

31-letni kierowca usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz narażenia kobiety i jej dziecka, znajdujących się na przejściu dla pieszych, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Bmw kierował 31-letni Krystian O. 

– Jak ustalono, przekroczył on dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a nadto nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych i wjeżdżając na nie. Ze znaczną prędkością potrącił pokrzywdzonego, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Ponadto swoim zachowaniem naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobietę oraz dziecko - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Dodał, że podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i odpowiadał na pytania obrońcy. Wyjaśnił, że niewiele pamięta, dodał, że oślepiło go słońce - powiedział Łukasz Łapczyński.

Prokurator skierował do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt. Ponadto prokuratura prosi o zgłaszanie się świadków zdarzenia, w szczególności kierowcy srebrnego samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.


Źródło: rmf24, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze