Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nietrzeźwy sędzia z Kielc doprowadził do kolizji. Prokutatura stawia zarzuty

ASy 21:34 16 października 2020
Sędziemu grozi do 2 lat pozbawienia wolnościWikipedia
Prokuratura postawiła dziś zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości Bogusławowi S., byłemu prezesowi Sądu Okręgowego w Kielcach. Nietrzeźwy sędzia wymusił pierwszeństwo i doprowadził do kolizji.

W piątek dział prasowy Prokuratury Krajowej przekazał wiadomość o wykonaniu czynności procesowych:

- Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 178 par. 1 kodeksu karnego - podano.

Do zdarzenia doszło 18 września 2019 r. w Kielcach. Kierujący osobowym volkswagenem Bogusław S. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu peugeotowi i doprowadził do kolizji samochodów. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przystąpili do badania stanu trzeźwości uczestników kolizji.

Bogusław S., pomimo czterech prób, nie wykonał prawidłowo badania. Kolejny, tym razem skutecznie przeprowadzony pomiar wykazał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Od sędziego pobrano również krew do badań na zawartość alkoholu, które potwierdziły ten wynik.

Sędziemu został uchylony immunitet, w związku z czym może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Bogusław S. - obecnie sędzia w stanie spoczynku pracował w IX Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Kielcach. Wcześniej był prezesem tej instytucji.  Sędziemu natychmiast został uchylony immunitet, w związku z czym może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze