Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NIESAMOWITY list 6-latki do NASA. To trzeba zobaczyć!

M.N. 11:25 24 lutego 2018
YouTube
Sześcioletnia dziewczynka napisała do NASA list, w którym twierdzi, że to „nie w porządku”, że Pluton utracił status planety.

6-letnia Cara Lucy O’Connor z Irlandii chce, aby naukowcy przywrócili Plutonowi jego poprzedni status dziewiątej planety w Układzie Słonecznym. Postanowiła zwrócić się w tej sprawie do NASA. "Chciałabym być astronautką i dla was pracować, ale musicie naprawić dla mnie jeden błąd" - podkreśliła.

"Słyszałam kilka piosenek o Plutonie. W jednym z teledysków zauważyłam ludzi przebranych za inne planety. Pluton był zastraszany przez planetę Ziemię, a następnie wrzucony do kosza. To było naprawdę złośliwe, bo żaden człowiek ani żadna planeta nie powinny być wrzucane do kosza" - napisała w swoim liście. Dodała także, że chciałaby pracować w NASA, jednak - jak zaznaczyła - najpierw problem musi zostać naprawiony.

List Cary nie pozostał bez odpowiedzi. Naukowiec misji kosmicznej New Horizons, doktor Carly Howett, napisała, że z radością obserwuje młodych ludzi, którzy zainteresowani są losem planet. Podkreśliła, że "Pluton prawdopodobnie nie interesuje się tym, jak nazywają go niemądrzy ludzie z Ziemi”.

Dziewczynkę skomplementował także James Green, który jest dyrektorem Departamentu Planetarnego Nauki NASA. Odpowiadając na list określił Pluton jako planetę z "fascynującym światem wewnętrznym, który zapewne wciąż się zmienia". Zaznaczył także, że dla niego nie jest istotne, czy Pluton jest planetą karłowatą. „Pluton jest niezwykły i należy wciąż go badać” - napisał.

Pluton "wypadł " z Układu Słonecznego, po tym, jak w sierpniu 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) na nowo zdefiniowała słowo "planeta". Zgodnie z tą definicją obiekty w Układzie Słonecznym dzieli się na planety, planety karłowate i małe ciała niebieskie.

 

 

Źródło: rp.pl, interia.pl, o2.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze