Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niesamowite przemówienie premiera Morawieckiego: godność człowieka wyznacza granice wolności

AS 15:40 7 czerwca 2019
Twitter @PremierRP
– Godność jest naszą drogą środka pomiędzy nominalizmem a skrajnym realizmem czy realizmem pojęciowym, z którego potem wyewoluowały wartości oświecenia, czasami antywartości oświecenia. Nie boimy się wskazać na to, że właśnie to jest ta centralna wartość i godność człowieka jest naszym azymutem na przyszłość - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas kongresu Polska Wielki Projekt.

– Wskazanie na to, że w tym świecie dominują – czasami opacznie rozumiane – liberalne czy neoliberalne wartości. Czasami wartości w cudzysłowie, czasami bez cudzysłowia. My prezentujemy naszą unikalną mieszankę wartości republikańsko-solidarnościowych, której ośrodkiem sfery wartości jest godność człowieka. To ta godność człowieka wyznacza granice wolności, a nie wolność od czegoś, jak to zwykle jest rozumiane w świecie kultury zachodniej - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

– Godność jest naszą drogą środka pomiędzy nominalizmem a skrajnym realizmem czy realizmem pojęciowym, z którego potem wyewoluowały wartości oświecenia, czasami antywartości oświecenia. Nie boimy się wskazać na to, że właśnie to jest ta centralna wartość i godność człowieka jest naszym azymutem na przyszłość. Nasze wysiłki w kierunku usprawniania państwa, sprawczości i sprawności i 5 dziedzin: polityka gospodarcza i sprawność instytucjonalna, polityka społeczna, w zakresie obronności i polityka historyczna i w zakresie spraw zagranicznych – one oscylują wokół tego podstawowego azymutu. Właśnie dlatego przestawiliśmy te zwrotnicę w kierunku sprawiedliwości społecznej. Bo uważaliśmy, że ona przywraca do życia społeczno-gospodarczego tę milczącą większość – mówił szef rządu. 

– Tę milczącą większość, która być może dała nam zwycięstwo wyborcze aż tak wysokie podczas ostatnich wyborów kilka tygodni temu - dodał premier. 

Źródło: 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze