Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niesamowita oddolna inicjatywa Polaków. Zobacz koniecznie!

PR 10:25 28 lutego 2018
twitter
Kampania społeczna #RespectUs to oddolna inicjatywa młodych Polaków, którzy nie chcą żyć w kłamstwie. Głównym celem kampanii jest wyrażenie sprzeciwu wobec zakłamywania historii, oraz ukazywania Polski i Polaków jako kata w czasie II Wojny Światowej

Kampania jest organizowana dzięki zaangażowaniu Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia, która od lat włącza się nie tylko w inicjatywy lokalne, ale również wielokrotnie zabierała głos w sprawach ważnych dla Polski, chociażby występując przeciwko wyprzedaży polskiej ziemi cudzoziemcom – podano na stronie respectus.pl.

Jak informują organizatorzy, głównym celem kampanii jest wyrażenie sprzeciwu wobec zakłamywania historii, oraz ukazywania Polski i Polaków jako kata w czasie II Wojny Światowej. 

„Nie chcemy żebyś bezrefleksyjnie podchodził do treści, które znajdziesz na tej stronie. Nie będziemy próbowali Cię do niczego przekonywać. W świecie, w którym fakenews stał się wykładnią prawdy, a historyczne fakty przegrywają z polityką i emocjami – prosimy jedynie, abyś sam wyciągał wnioski, zestawiał fakty, dedukował. Samodzielnie dochodził do prawdy. Skoro czytasz ten tekst oznacza to, że jesteś na dobrej drodze. Będziesz musiał przejść po niej sam.  

Międzynarodowa kampania przypisywania Polakom współodpowiedzialności za Holocaust to jedno z najbardziej szokujących i skandalicznych wydarzeń najnowszej historii Polski. Pod koniec września 1939 roku nasz kraj przestał istnieć. Na okupowanych terenach Polski niemieccy zbrodniarze budowali getta i obozy śmierci, w których zamordowali miliony polskich obywateli. Polska - w przeciwieństwie do wielu państw europejskich - nigdy nie kolaborowała z nazistowskimi Niemcami. Za pomoc Żydom w Polsce Niemcy karali śmiercią. Mimo to nasi rodacy nie dali się zastraszyć i podczas II Wojny Światowej uratowali ponad 100 000 Żydów. Spośród wszystkich narodów Instytut Yad Vashem przyznał Polakom najwięcej odznaczeń Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Dziś gdy na oczach cywilizowanych społeczeństw zakłamywana jest historia - niewielu ujmuje się za nami. Niewielu staje po stronie prawdy.  #RespectUs” - czytamy na stronie respectus.pl.

 

W swoje europejskie trasy wyruszyły już pierwsze samochody ciężarowe z hasłem kampanii #RespectUs – które w języku angielskim przekazuje, że w czasie drugiej wojny światowej, Polacy uratowali ponad 100000 Żydów. Na stronie akcji pojawiła się informacja, że takich samochodów, jeździ już po europie kilkadziesiąt.

 

 

Inicjatorzy akcji ze wsparciem Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA przygotowali też krótki film, w którym wykorzystany został dobitny tekst gdańskiego zespołu „Lumpex” z utworu pt. „Przepraszam” w którym znajdują się liczne odniesienia do faktów historycznych dotyczących zmagań Polaków z innymi narodami a które podmiot liryczny „przeprasza”. W zaledwie 13 godzin od opublikowania wideo na portalu społecznościowym, materiał zobaczyło już 41 tys. osób.

 

Źródło: respectus.pl, twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze