Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

​Niepokojący projekt ws. eutanazji w Czechach

M.N. 8:34 24 stycznia 2020
pixabay.com
W Czechach trwają prace legislacyjne nad wprowadzeniem eutanazji. Projektowi jednoznacznie sprzeciwia się lokalny Kościół.

Sekretarz generalny Konferencji Biskupów Czech ks. Slanislav Přibyl powiedział, że zgromadzenie to wyraża swój sprzeciw wobec projektu ws. eutanazji przygotowywanego przez posłów z rządzącego ruchu ANO oraz opozycyjnej Czeskiej Partii Piratów, który na przełomie lutego i marca ma trafić do Izby Poselskiej. Kościół korzysta w ten sposób z możliwości zaopiniowania projektu ustawy. Zdaniem ks. Přibyla nie ma on najprawdopodobniej szans na uzyskanie akceptacji izby, ale zaawansowane prace nad nim są niepokojące.

„Sprzeciwiamy się wszelkim formom eutanazji – to znaczy bezpośredniemu, przemyślanemu i celowemu zakończeniu życia, a także wspomaganemu samobójstwu – to znaczy przemyślanej zaplanowanej i celowej pomocy w popełnieniu samobójstwa” – napisali biskupi w środowym oświadczeniu. Podkreślają przy tym, że takie działania zaprzeczają wartości ludzkiego życia, co jest złe z punktu widzenia moralności i wiary. Biskupi przekonują także w oświadczeniu, że państwo powinno rozwijać opiekę paliatywną.

Przeciwko legalizacji eutanazji wypowiadają się także wierni innych wyznań oraz osoby prowadzące hospicja. Rzecznik prezydenta Miloša Zemana powiedział na początku grudnia ub.r., że prezydent nigdy nie podpisze ustawy legalizującej eutanazję.

W kilku europejskich krajach środowiska lewicowe doprowadziły do zalegalizowania eutanazji. Dochodzi tam też do licznych nadużyć, a nawet zabijania ludzi wbrew ich woli.

Więcej na ten temat znajdziesz w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Źródło: GAZETA POLSKA CODZIENNIE

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze