Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nieoficjalnie: Polka wśród ofiar strzelaniny w Hanau

M.N. 16:25 20 lutego 2020
/ fsHH; pixabay.com / Creative Commons CC0
Z nieoficjalnych doniesień niemieckich mediów wynika, że wśród ofiar strzelaniny w Hanau jest Polska.

Z nieoficjalnych ustaleń niemieckich mediów wynika, że wśród ofiar wczorajszej strzelaniny jest Polka, która miała pracować jako kelnerka w palarni fajek wodnych "Arena". 

Pozostałe ofiary to osoby pochodzenia tureckiego. Jedna z zamordowanych osób miała pochodzić z Bośni.

W środę wieczorem 43-letni Tobias R. zabił 9 osób w dwóch szisza barach w mieście Hanau w Hesji. Następnie zastrzelił też w swoim mieszkaniu własną matkę i popełnił samobójstwo. 

Wstępne ustalenia z analizy jego strony internetowej wskazują, że działał z pobudek ksenofobicznych - poinformował szef MSW kraju związkowego Hesja, w którym położone jest Hanau, Peter Beuth.

Niemiecka Federalna Prokuratura Generalna (BGA), która w czwartek przejęła śledztwo w sprawie, traktuje morderstwa jako możliwy zamach terrorystyczny. Zabójca był obywatelem Niemiec, miał pozwolenie na broń i uprawiał strzelectwo sportowe. 

Jak podały media, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, kilka dni przed zamachem mężczyzna opublikował na YouTube inne wideo, w której zwraca się do Amerykanów i apeluje, żeby się "obudzili". R. utrzymywał, że w USA istnieją podziemne obiekty wojskowe, w których są zabijane dzieci. W tej wiadomości nie ma jednak sugestii o planowanym zamachu. 

Według policji do pierwszego ataku na bar z fajkami wodnymi w śródmieściu Hanau doszło w środę ok. godz. 22. Drugi atak miał miejsce kilkanaście minut później, w podobnym barze oddalonym o 2,5 km, w dzielnicy Kesselstadt.

Źródło: PAP, interia.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze