Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecki sąd: Aptekarze mają prawo, by odmówić sprzedaży pigułki "po"

A.N 10:56 23 stycznia 2020
pxHere/grafika ilustracyjna
Aptekarze w Niemczech nie wykraczają przeciwko swojej zawodowej misji odmawiając klientom wydania pigułki „po” – ocenił niemiecki sąd. Sprawa dotyczyła berlińskiego aptekarza Andreasa Kersten, który odmówił sprzedaży tak zwanej pigułki „po”.

Według sądu apelacyjnego w Berlinie, aptekarz nie wykroczył w ten sposób przeciwko powołaniu swojego zawodu, tym więcej, że w pobliżu znajdowały się inne apteki, których pracownicy nie mieli podobnych obiekcji.

W uzasadnieniu powołano się na prawo do wolności religijnej. Jak zauważono nie można zmuszać aptekarza, by działał wbrew swoim religijnym przekonaniom.

Kersten jest katolikiem. Był właścicielem apteki w berlińskiej dzielnicy Neukölln, która została zamknięta w 2018 roku z powodów ekonomicznych. 

Po odmowy sprzedaży pigułki „po”, apteka została poddana licznym szykanom ze strony  lewackich środowisk. Dochodziłao do licznych aktów demolowania apteki.

Sprawa aptekarza toczyła się od kilku lat. W roku 2016 poparcie dla jego działań zadeklarowała archidiecezja Berlina.

Kersten nie tylko odmawiał sprzedaży pigułek „po”. Przy takich środkach jak prezerwatywy umieszczał broszurę, w której zachęcał do rezygnacji ze stosowania środków antykoncepcyjnych.

Sąd uznał, że aptekarz miał pełne prawo do wydawania takich broszur, a klienci nie musieli ich brać lub też mogli wyrzucać je natychmiast po opuszczeniu apteki.

 

 
Źródło: Pch24.pl/media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze