Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecki minister zdrowia o koronawirusie : To wciąż cisza przed burzą

AS 15:32 26 marca 2020
flickr
"Nikt nie może dokładnie powiedzieć, co wydarzy się w następnych tygodniach” - oświadczył w czwartek minister zdrowia Niemiec Jens Spahn, wypowiadając się na temat koronawirusa. Dodał, że po Wielkanocy rząd i kraje związkowe będą decydować o „stopniowym powrocie do normalnego” życia publicznego.

Sfera polityczna znajduje się w „trybie kryzysowym” - powiedział podczas konferencji prasowej Spahn. „To wciąż cisza przed burzą” - ocenił i zapowiedział, że decyzja na temat poluzowania obecnych zakazów dotyczących m.in. wychodzenia z domów zostanie przez rząd podjęta najwcześniej po Świętach Wielkanocnych.

 

Minister dodał, że w normalizacji życia publicznego pomogłoby użycie danych z telefonów komórkowych, żeby „odizolować w domach wszystkie osoby mające kontakt z zakażonymi”.

 

„Społeczeństwo potrzebuje debaty na ten temat” - podkreślił.

 

Niemieckie szpitale dysponują 10 tys. łóżek na oddziałach intensywnej terapii – poinformował również biorący udział w konferencji prasowej Uwe Janssens, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Medycyny Intensywnej i Ratunkowej. „Na tę chwilę jesteśmy przygotowani” - stwierdził.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze