Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecki dziennikarz w histerii! "Kaczyńskiemu niewiele brakuje do władzy absolutnej"

JJ 14:47 30 marca 2020
Telewizja Republika
Według Floriana Hassela, korespondenta niemieckiego dziennika „Sueddeutsche Zeitung” prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu niewiele już brakuje do władzy absolutnej.

Dziennikarz przekonuje, że Kaczyński to „faktyczny przywódca Polski”.

– Teraz faktyczny przywódca Polski Jarosław Kaczyński wykorzystuje pandemię koronawirusa, by ostatecznie zdemontować demokrację i państwo prawa- histeryzuje niemiecki dziennikarz w komentarzu zatytułowanym „Blisko zamach stanu”.

– Już wybory parlamentarne jesienią 2019 roku były wprawdzie wolne, ale wobec sięgającej daleko dyskryminacji opozycji raczej nie były uczciwe. Jeszcze bardziej drastyczne są manipulacje w kampanii przed wyborami prezydenckimi w maju- wskazuje korespondent. Jak przekonuje Florian Hassel, „niedemokratyczne jest już samo trwanie przy wyborach w trakcie faktycznego stanu wyjątkowego, a sprzeczne z konstytucją jest zmienianie teraz prawa wyborczego, aby Kaczyński mógł zapewnić swojemu kandydatowi i swojej partii licencje na przyjmowanie kolejnych sprzecznych z prawem ustaw".

Dziennikarz pisze, że prezesowi PiS „do absolutnej władzy brakuje już niewiele”- wyłącznie kontroli nad Sądem Najwyższym, co ma nastąpić po wygaśnięciu kadencji obecnej I prezes SN, prof. Małgorzaty Gersdorf. W ocenie komentatora, przegłosowane w piątek przez polski Sejm zmiany w kodeksie wyborczym, to złamanie konstytucji.

 

Źródło: dw.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze