Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecka polityka migracyjna obnażona! Zatrważające dane dot. oszustw migrantów

am 15:37 18 września 2019
Telewizja Republika
Z badań wykonanych przez specjalistów z zakresu medycyny sądowej wynika, że nawet 40 procent migrantów szukających w Niemczech azylu fałszuje dane dotyczące swojego wieku. Badania zleciły niemieckie sądy oraz Jugendamty.

Jak się okazało, powszechną praktyką wśród imigrantów jest, by dorośli mężczyźni wnioskujący o azyl podawali się za nieletnich, co oznacza specjalny (korzystniejszy) status w procedurze azylowej.

Niemieccy specjaliści z Instytutu Medycyny Sądowej w Münster zbadali prawie sześciuset imigrantów, którzy deklarowali, iż jako nieletni i bez opiekunów przyjechali do Niemiec. Z raportu końcowego tych badań - do którego dotarł tygodnik "Focus" - wynika, że w tej grupie minimum 40 proc. mężczyzn ukończyło osiemnaście lat.

Zastępca dyrektora Instytutu prof. Andreas Schmeling przyznał, że skala tego typu fałszerstw dokonywanych przez imigrantów w rzeczywistości może być dużo większa. 

Nieletni i bez opieki imigranci otrzymują lepsze warunki mieszkaniowe, nie podlegają takim samym rygorom administracyjnym jak dorośli. Media niemieckie przypominają też, że w przypadku dokonania przestępstwa nieletni, otrzymuje niższą karę.

Z danych Federalnego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2018 roku Jugendamty przejęły opiekę nad ponad 12 tys. uchodźców bez opieki, którzy zadeklarowali, iż są nieletni.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze