Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecka minister sprawiedliwości szokuje: 8 maja 1945 r. to przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni

am 12:17 10 maja 2019
YouTube/ SPD
Minister sprawiedliwości niemieckiego rządu oraz publicznie deklarująca się feministka Katarina Barley "popisała" się specyficzną wiedzą nt. dziejów ubiegłego wieku. Na oficjalnym profilu na Twitterze niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zamieściło wypowiedź socjaldemokratycznej minister na temat zakończenia drugiej wojny światowej. Z wpisu można się dowiedzieć, że 8 maja to "przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni".

Niemiecka gazeta "Bild" przytacza wypowiedź Barley, która pojawiła się na oficjalnym profilu niemieckiego Ministerstwa Sprawiedliwości w związku z 74. rocznicą zakończenia II wojny światowej.

"Nie tylko dla nas, Niemców, jest to dzień wyzwolenia" – twierdzi minister Barley. Do skandalicznej wypowiedzi z oburzeniem odniósł się "Bild".

 

Dziennik na swojej stronie internetowej wskazuje, że "8 maja 1945 r. weszła w życie kapitulacja III Rzeszy, która zakończyła rozpoczętą przez Niemców wojnę. Dziennik wymienia okupowane przez Adolfa Hitlera kraje: Polskę, Francję, Belgię, Holandię, Luksemburg, Bułgarię, Związek Radziecki, Danię, Norwegię, Albanię, Jugosławię, Włochy i Grecję".

 

Źródło: Bild, Twitter, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze