Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecka masakra cywilów w Oradour-sur-Glane to kłamstwo?

D.Z. 16:36 23 sierpnia 2020
Memoriał, Oradour-sur-Glane Wikipedia
Tak sugeruje napis, który pojawił się na centrum pamięci ofiar we francuskim miasteczku, gdzie oddział niemieckich wojsk Waffen-SS zamordował w bestialski sposób 642 osoby, w tym kobiety i dzieci.

 To była „akcja odwetowa” za działania francuskich partyzantów. Naziści wprowadzili mężczyzn do stodół, a następnie rozstrzelali. Kobiety i dzieci zamknęli w kościele, który podpalili. Żołnierze wrzucali przez okna granaty, a próbujących uciec zabijali seriami z broni maszynowej.

Na zgliszczach miasteczka wybudowane zostało centrum pamięci ofiar. W piątek tamtejszy burmistrz poinformował o bestialskim akcie sprofanowania muzeum. Na fasadzie, tuż nad napisem "Centrum pamięci" pojawiło się graffiti - tylko i aż jedno słowo - "kłamstwo".

Premier Francji, Jean Castex skomentował ten skandaliczny incydent na swoim profilu na Twtterze

"Pełen złości przyjąłem informację na temat degradacji centrum pamięci Oradour-sur-Glane. Splamienie tego miejsca [...] jest również splamieniem pamięci o naszych męczennikach".

Francuska policja jest w trakcie poszukiwania sprawcy. Sam prezydent Francji, Emmanuel Macron ogłosił, że na sprawcy zostanie wymierzona sprawiedliwość.

W 2008 roku ogłoszono, że antysemickie akty we Francji wzrosły o 69%. Obecnie Francja znajduje się na najgorszym poziomie od czasu II wojny światowej - poinformował Prezydent Macron

 

Źródło: cnn.com, france24.com, cnnespanol.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze