Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy: zarzuty dla prezesa Volkswagena

ASy 15:04 24 września 2020
Chodzi o domniemaną manipulację rynkową, której miał dopuścić się prezesFlickr
W czwartek sąd w Braunschweigu w Niemczech poinformował, że wszczęto postępowanie przeciwko byłemu prezesowi Volkswagena Martinowi Winterkornowi.

Chodzi o domniemaną manipulację rynkową, której miał dopuścić się w ramach skandalu związanego z emisją zanieczyszczeń przez producenta samochodów.

Winterkorn i inni dyrektorzy zarządzający Volkswagena stają obecnie przed zarzutami za dopuszczenie do ruchu drogowego samochodów z silnikami wysokoprężnymi o nadmiernym poziomie zanieczyszczeń oraz za rzekome niepoinformowanie inwestorów o skali oszustw dotyczących emisji.
Producent samochodów zapłacił ponad 30 miliardów euro (35 miliardów dolarów) w postaci grzywien i kar za oszukańcze testy emisji, które zostały ujawnione przez władze amerykańskie we wrześniu 2015 roku.

Sąd bada, czy Volkswagen miał obowiązek wcześniej poinformować inwestorów o wysokości potencjalnych kar. Szefostwo firmy twierdzi, że wysokość kar nie była możliwa do przewidzenia.
W czwartek rzecznik prasowy producenta samochodów powtórzył, że firma spełniła wszystkie wymogi informacyjne związane ze skandalem z olejem napędowym.

Felix Doerr, prawnik Winterkorna, powiedział, że jego klient odrzuca zarzuty, i że wywiązał się z obowiązku informowania rynków w odpowiednim czasie.

 

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze