Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy wzmacniają ochronę Bundestagu. To reakcja na wydarzenia w Waszyngtonie

JJ 15:28 10 stycznia 2021
Berlin, budynek Bundestagu - zdj. ilustracyjnePixabay, CC0
Berlińska policja zwiększyła obecność w rejonie Bundestagu. Jest to reakcja na środowe wydarzenia w Waszyngtonie – informuje niemiecki dziennik „Bild”, powołując się na list przewodniczącego niemieckiego parlamentu, Wolfganga Schaeubla do posłów.

Schaeuble zwrócił się także do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o raport dotyczący zamieszek w Stanach Zjednoczonych. Przewodniczący Bundestagu wyjaśnił również „z rządem federalnym i krajem związkowym Berlin, jakie wnioski można z tego wyciągnąć, by zabezpieczyć Bundestag". Rzecznik berlińskiej policji ogłosił w czwartek korekcję środków ochronnych dla ważnych budynków stolicy kraju, takich jak Bundestag oraz obiekty USA w Berlinie.

– Złe myśli zamieniają się w złe słowa, a te w pewnym momencie także w złe uczynki. Dlatego władze w Niemczech muszą nie tylko poprawić środki bezpieczeństwa instytucji demokratycznych, ale także dokładnie przyjrzeć się sekciarskiemu ruchowi koronasceptyków i innych podobnych grup – ocenia w „Welt am Sonntag” Markus Soeder, premier Bawarii. Podobnego zdania jest Britta Hasselmann, szefowa parlamentarnej frakcji Zielonych.

– Musimy chronić parlament przed destrukcyjnymi i antyparlamentarnymi atakami – stwierdziła polityk. Nie wszyscy popierają jednak pomysł wzmocnienia ochrony niemieckiego parlamentu. Wiceprzewodniczący FDP i Zielonych Bundestagu apelują, aby nie zmieniać budynku w cytadelę.

– To właśnie jest celem wrogów demokracji, którzy chcą zniszczyć otwartość naszego parlamentu – podkreślają politycy.

 

 

Źródło: dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze