Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy wyjeżdżają z kraju. Mają dość uchodźców!

EmaPob 12:50 31 marca 2017
FLICKR/ NOBORDER NETWORK/ CC BY 2.0
W Niemczech spada poczucie bezpieczeństwa w związku ze wzrostem przestępczości ze strony migrantów, w tym epidemii gwałtów i napaści seksualnych - podaje portal niezalezna.pl W związku z tym najbogatsi Niemcy uciekają z kraju, by znaleźć spokojne miejsce do życia.

Dane statystyczne zebrane przez firmę doradczą New World Wealth wskazują na to, że około 4 tys. niemieckich milionerów wyjechało z kraju w 2016 r. W 2015 roku było to jedynie tysiąc osób. W poprzednich latach liczba ta nigdy nie została przekroczona. 

Niemcy posiadają trzecią co do wielkości liczbę milionerów na całym świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych i Japonii. Liczba obywateli niemieckich, których majątek przekroczył 820 tys. dol., wzrosła o 5 procent w 2016 r.

Według portalu handelsblatt.com, kraje europejskie mogą przeżyć tego rodzaju exodus z powodu większych napięć związanych z kryzysem uchodźców i niedawnymi atakami terrorystycznymi. A to właśnie stan posiadania najbogatszych umożliwia im łatwe przemieszczanie – wskazuje portal niezalezna.pl. 

Portal handelsblatt.com zwraca uwagę, że dane statystyczne oraz dobry stan gospodarki Niemiec w wyraźny sposób kontrastują z rosnącym poziomem ubóstwa w kraju.

Według New World Wealth liczba milionerów wzrosła o około 50 procent od 2009 roku, ale jak pokazują najnowsze dane z raportu rządu niemieckiego, co piąty Niemiec żyje w ubóstwie, a około czterech milionów obywateli posiada ogromne długi.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze