Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy: Wraz z koronawirusem wzrasta antysemityzm

JJ 20:35 8 kwietnia 2020
Pixabay, CC0
W ocenie Felixa Kleina, pełnomocnika niemieckiego rządu ds. walki z antysemityzmem, wraz z rozprzestrzenianiem się w Niemczech nowego koronawirusa, wzrosła w tym kraju wrogość wobec Żydów i osób pochodzenia żydowskiego.

Jak podkreślił Klein, między rozprzestrzenianiem się epidemii a antysemityzmem „istnieje bezpośredni związek”.

Berlin rozpoczął właśnie projekt badawczy, mający naświetlić ten problem. Będzie on realizowany w latach 2021-2025. Celem jest „lepsze zrozumienie przyczyn i przejawów antysemityzmu”, a jego koszt to 12 mln euro.

– W czasach kryzysu rozkwitają teorie spiskowe- wskazał pełnomocnik niemieckiego rządu ds. walki z antysemityzmem, dodając, że wrogość wobec Żydów to też „wirus zaraźliwy na poziomie społecznym”. W tym kontekście Felix Klein wskazał osoby, które rozpowszechniają w Internecie teorie spiskowe sugerujące, że pandemia jest wynikiem nieudanego testu broni biologicznej przeprowadzonego przez izraelskie służby.

– W ostatnich tygodniach prawicowi radykałowie coraz częściej próbowali wykorzystać kryzys związany z koronawirusem do własnych celów – stwierdził.

Jak wynika z danych rządu RFN, w 2018 r. w Niemczech odnotowano 1799 przestępstw o podłożu antysemickim, czyli prawie 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Spośród nich 69 zostało zaklasyfikowanych jako brutalne ataki.

 

 

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze